Naujas darbuotojas: kaip palengvinti jo integraciją?

Komandos papildymas – tai, kas daugelį įmonių ir džiugina, ir apkrauna tam tikrais, kad ir laikinais, rūpesčiais. Naujam darbuotojui taip pat tenka šiokio tokio visuotinio streso dalis. Juk paprastai ateinama į nepažįstamą aplinką, kurioje tenka sparčiai sudaryti tinkamą įspūdį ir kurti naujus ryšius, tuo pačiu ir atskleidžiant visą potencialą. Tačiau naujo komandos nario integracija nebūtinai turi būti paini ir kupina abipusio nerimo. Tinkamai išnaudotos DVS galimybės – tai, kas padės mėgautis sklandžiu procesu. Pateikiame kelis patarimus.

 

 

Palaikykite ryšį dar iki pirmosios darbo dienos

Tai – labai svarbus veiksmas, jei norite pasitikti darbuotoją kaip išties laukiamą. Vienu ar keliais laiškais galite pranešti, kad visa komanda nekantriai laukia pažinties. Taip pat galite aptarti pirmosios dienos darbotvarkės gaires, atsiųsti naudingos medžiagos ir glaustai papasakoti apie naudojamą dokumentų valdymo sistemą – jos specifiką, privalumus.

Iki pirmosios dienos galite netgi sutvarkyti didžiąją dalį personalo dokumentų. Tai gali būti ir pirmoji komandos nario pažintis su sistema, kurią jis vėliau naudos ir pats.

naujas darbuotojas

 

 

Apmokykite naudotis sistemomis

Pirmosiomis dienomis suorganizuokite išsamius mokymus, kaip naudotis jūsų turima DVS. Bus paprasčiau, jei vienu metu apmokysite kelis žmones. Jiems iš anksto sukurkite paskyras. Itin naudinga papildomai paskirti po kolegą, kuris galėtų visuomet atsakyti į rūpimus klausimus, susijusius tiek su sistemomis, tiek su vidaus tvarka.

 

Pateikite naudingos informacijos patogiu formatu

Dokumentų valdymo sistemoje verta turėti specialią vietą informacijai, susijusiai su naujų darbuotojų integracija. Čia galite pateikti vidaus tvarkos taisykles, esmines vertybes, įmonės ir jos padalinių struktūrą. Taip pat naudinga sukurti failą, kuriame matytųsi visų naujo žmogaus kolegų darbo vietos, pozicijos ir vardai. Beje, tokie dokumentai padės ir lengviau išmokti naudotis pačia sistema.

Dar vienas patarimas – suorganizuoti kelis susitikimus, kurių metu aptartumėte pozicijos specifiką, lūkesčius, darbo taisykles, atsakytumėte į naujam darbuotojui kylančius klausimus. Žinoma, prireikus tai galite atlikti ir per DVS.

 

Išsiaiškinkite paties darbuotojo lūkesčius

Šiuo aspektu taip pat galima rinktis „gyvą“ pokalbį, bendravimą per sistemą arba tiesiog derinti šiuos abu būdus. Svarbiausia – palaikyti ryšį, skatinti abipusę komunikaciją. Pasiteiraukite apie tai, kaip pats darbuotojas įsivaizduoja darbo poziciją, kokių priemonių jam trūksta, kokios karjeros tikisi.

Jei dažni pokalbiai nėra efektyvūs, galite naudoti įvairias kitas atgalinio ryšio palaikymo priemones. Pavyzdžiui, dokumentų valdymo sistemoje galite sukurti reguliarias anonimines ir neanonimines apklausas, organizuoti bendras diskusijas ar tiesiog suteikti galimybę bet kuriuo metu išreikšti naujas idėjas ar pastabas. Tai, beje, pravers ne tik naujam darbuotojui, bet ir jau esamiems.

Nuoseklus, reguliarus bendravimas, galimybė geriau pažinti pačios įmonės kultūrą ir jos darbuotojus, iš anksto paruoštos darbo priemonės ir pati vieta – vos keli reikšmingi darbai, kuriuos galite atlikti tam, kad formuotumėte stiprią specialistų komandą. Tam pritaikyti ir DVS – išties verta, nes lengviau pasieksite kelis tikslus: efektyviai išnaudosite laiką, užtikrinsite sparčią, gerų įspūdžių kupiną integraciją ir išmokysite naudotis sistema.

Nežinote, kaip viską padaryti? Dar neturite prie poreikių pritaikytos sistemos? Paskambinkite ar parašykite mums – mielai padėsime pasirūpinti visais efektyvaus darbo ir naujų žmonių priėmimo aspektais.

Paieška

If you are interested in the price or system demo, please fill out this form and we will contact you: